Новини

Ефірні олії

Використання ефірних олій,як ароматних засобів має свою багатовікову історію.Назву цій групі речовин було дано в XVIII столітті, коли про їх хімічний склад ще нічого не було відомо. Ефірними,вони названі тому,що леткі,як ефір,а оліями,тому,що жирні на дотик.
Незважаючи на свою явну неточність, цей термін зберігся дотепер у всіх країнах.
Протягом багатьох століть людина прагнула пізнати секрет аромату,витягти його з рослин,що пахнуть і поставити собі на службу.
Ще північноамериканські індіанці “шпиталізували” хворих на туберкульоз у хвойний ліс.Їх поселяли в зарості і не дозволяли виходити звідти,аж до повного одужання.
Під час першої світової війни ефірні олії тім’яна і лаванди використовувалися для лікування вогнепальних ран і стерилізації інструментів.
Як у минулому,так і в наші дні ефірні олії широко використовуються в парфумерії для виробництва парфумів,одеколонів,косметичних препаратів,а також у миловарній, харчовій, лікеро-горілчаній, тютюновій промисловості.
Французький хімік-парфумер Рене Моріс Гаттфоссе в 1910 р. працював,в лабораторії коли там сталася пожежа. Рене хотів загасити вогонь,але намагаючись збити полум’я загорівся сам.Його з тяжкими опіками привезли в лікарню де лікували традиційними засобами,але лікування не приносило ніякого результату,більше того в нього почала розвиватися газова гангрена,тоді він зняв пов’язки і наніс на уражені місця масло лаванди,так,як на той час вже знав про її антисептичні та ранозагоювальні властивості. До його подиву,опіки на руці почали швидко заживати,біль стихла,а гангрена зупинилась.Це зацікавило Гаттфосса, і він почав ретельно вивчати властивості ефірних олій.
Гаттефоссе співпрацював з іншими лікарями, успішно застосовуючи ефірні масла при лікуванні французьких солдат під час бойових дій. Результати своїх досліджень він виклав у книзі “Аромотерапія”. Гаттфоссе перший в новітній історії почав класифікувати та на науковому рівні досліджувати властивості ефірних олій.
Сьогодні ми спостерігаємо використання вже відомих і перевірених знань про ефірні масла та впровадження нових, обгрунтованих вже на науковому рівні,що базуються на знанні анатомії,біології,медицини та хімії.
Ефірні олії -це багатокомпонентні органічні сполуки терпенів, спиртів і альдегідів,що виробляються ефіроолійними рослинами.
В даний час відомо близько 200 різних ефірних олій,що мають яскраво виражену лікувальну дію і майже не мають побічних ефектів.
Всі лікувальні властивості,якими володіють рослини,вони мають лише завдяки ефірним оліям. Ці компоненти,маючи подібну до антибіотиків дію,допомагають рослинам жити,захищають їх від шкідливих мікроорганізмів тощо.
Хімічний склад ефірних олій дуже складний. Кількість різних органічних і неорганічних речовин,що входять до складу ефірних олій,варіюється від 120 до 500. Тому штучним,хімічним шляхом скопіювати його неможливо. Ефірні олії -це прозорі,безбарвні або злегка пофарбовані рідини,що мають характерний
запах і смак; випаровуючись при кімнатній температурі,не залишають на відміну від рослинних олій жирних плям на папері; легше води і практично у воді не розчиняються;окислюються під впливом світла і кисню,у зв’язку,з чим вимагають особливих умов збереження;мають широкий спектр біологічної активності.
Ефірні олії знайшли своє застосування в сучасній косметиці.Їх додають в засоби по догляду за шкірою і волоссям:в маски,скраби,бальзами,шампуні,креми.За рахунок високої біо- активності,вони на клітинному рівні,швидко проникають в шкіру та волосся,ефективно відновлюючи їх зсередини.Шампуні з додаванням ефірних олій зміцнюють волосся і покращують стан шкіри голови.
Надати блиску сухому волоссю допоможуть ефірні олії лаванди, герані,розмарину,сандалу.Декілька крапель олії в улюблену маску,або масаж шкіри голови,покращать структуру волосся та порадують природним блиском.
Якщо у вас жирне волосся,стануть в нагоді ефірні олії хвойних і цитрусових дерев,а меліси та чайного дерева:допоможуть відрегулювати роботу сальних залоз.
При випадінні волосся досить ефективні олії сандалу, ромашки, кориці або мандарина,бей.Олії кедра або сосни допоможуть зміцнити пошкоджене волосся.

При лупі стануть в нагоді ефірні олії:чайного дерева,кипариса, кедра,апельсина або троянди,лавра. 
Також олії прекрасно підходять для догляду за шкірою:
Якщо шкіра жирна,впоратися з цією проблемою допоможе олія чайного дерева.
Для боротьби з акне і прищами підійде олія ялини.
У разі,якщо шкіра зріла і суха,косметологи рекомендують використовувати ефірну олію пачулі.
А позбутися від чорних крапок і поліпшити кровообіг допоможе ефірна олія розмарину.
Ефірна олія чайного дерева.
Ефірна олія чайного дерева – одна з найбезпечніших,її використовують навіть для лікування немовлят. Є найпотужнішим засобом,який має виражену антисептичну,протигрибкову,протимікробну і противірусну дії. Фактично являється природним антибіотиком,широкого спектру з важливою протипаразитарна властивістю.
Дослідження показали,що ефірна олія чайного дерева у сто разів сильніша від карболової кислоти і,що важливо,вона підвищує свої антисептичні властивості у присутності біологічних субстратів: крові,лімфи,слини.
Під час Другої світової війни олія чайного дерева була в аптечках солдатів,які воювали в Єгипті. Нею змазували рани для дезінфекції і швидкого загоювання.
Ванни з додаванням цієї олії,або збагачені нею креми використовують для лікування різних захворювань шкіри,в тому числі псоріазу,екземи,нейродермітів,вугрів,бородавок.Можна використовувати її,навіть замість йоду і зеленки.
Ефірне масло лаванди.
Ефірна олія лаванди є одним з кращих засобів для лікування різних шкірних захворювань.Має бактерицидну,антисептичну, спазмолітичну,антисклеротичну, антитоксичну,протизапальну,заспокійливу дію. Застосовується при м’язових і суглобових болях,ранах,опіках,наривах,екземі, дерматитах,виразках,мікозах,герпесі. У косметиці використовується для догляду за жирною і хворою шкірою,ефективне при вугровій висипці,регенерує та омолоджує шкіру. Рекомендується при головному болю, безсонні.
Є прекрасним засобом при лупі та випадінні волосся.
Не переносять запаху лаванди мурахи, воші, блохи і міль.
Троянда
Справжнє натуральне ефірне масло троянди виготовляється тільки з пелюсток троянди, а точніше пелюсток чагарнику сімейства розоцвітих. Це одне з найдорожчих ефірних масел,така висока вартість пояснюється тим, що для отримання одного кілограма масла потрібно близько 5 000 кілограмів сировини.
Ефірна олія троянди володіє широким спектром корисних медичних властивостей: надає протизапальну, протигрибкову і противірусну дію;
концентрує увагу, покращує пам’ять, тонізує;
заспокоює при перезбудженні;
загоює рани і зупиняє кров; позбавляє від депресій, знервований;допомагає впоратися з безсонням; відновлює гормональний фон; усуває дисбактеріоз.
Використовуються для омолодження шкіри. Вона допомагає позбутись зморшок, підвищує пружність і еластичність,сповільнює старіння шкіри, допомагає розгладжувати шрами і рубці. Стане у нагоді тим, у кого є чорні кола під очима, набряки, припухлі повіки, близько розміщені судини.” У поєднанні з іншими компонентами,регулює роботу сальних залоз, усуває подразнення і лущення шкіри на голові. Олію троянди застосовують для видалення рубців, шрамів і слідів від розтяжок.
Олійку також можна використовувати як парфуми.
Додавати її слід до кремів, тоніків, шампунів, гелів для душу,але не рекомендується використовувати під час вагітності.
Ефірне масло рожевого дерева.
Ефірна олія рожевого дерева використовується для збагачення косметичних засобів корисними речовинами. Є хорошим дезодорантом і має чудовий аромат, тому широко застосовується як ароматичний компонент при виробництві косметики і парфумерії, та ароматних чуттєвих сумішей, засобів для ванн і т.д.
Масло цієї екзотичної,вічнозеленої рослини сприяє регенерації клітин, тому корисно і для старіючої шкіри і для зрілої.
Допомагає при дерматитах, нейродермітах, екземі, алергічних реакціях. Розгладжує зморшки, видаляє пігментні плями,заспокоює капіляри і дрібні рубці, вирівнює тон, вітамінізує,та захищає шкіру від агресивного середовища.
 Володіючи антисептичними і бактерицидними властивостями ефективно бореться з прищами. Олія рожевого дерева є потужним тоніком, завдяки чому відновлює пружність шкіри, після хвороби або зниженні ваги. Перешкоджає утворенню розтяжок у вагітних жінок.
Лікувальний ефект мають тільки натуральні олії.  Ароматичний сурогат,синтетична олія із запахом,або ж натуральна олія, але з хімічними домішками,не мають цілющих властивостей,та більше того,можуть нашкодити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *