Новини

Волосся


Волосся-пережиток глибокого, тваринного минулого-зараз не виконує своєї природної функції-захищати нас від холоду, сонця і спеки.Таке твердження викликає хіба, що іронічну посмішку в сучасної людини.
Трихологія-наука про волосся, довгий час знаходилась на задвірках дерматології,
наче намагаючись наздогнати втрачене ставши на наукові рейки, впевнено набирає
темп.Наше волосся, подібне до”чорної скрині”літаків.Воно містить безліч інформації
про свого господаря, кожний міліметр береже наші життєві секрети.Воно може багато розповісти про здоров’я та звички свого власника.Зберігає свою яскравість і колір, залишаючись частинкою тіла, над якою час невладний, навіть пролежавши в землі, у вічній мерзлоті тисячі років…сьогодні вчені відкривають таємниці, являючи світу дивовижні відкриття.Так, завдяки волоссю, було з’ясовано, що Наполеон помер не власною смертю, виявляється його було отруєно, банальним,миш’яком.
Провівши спектральний аналіз волосинки людини, можна взнати про стан її здоров’я. Це можливо завдяки унікальній властивості волосся, накопичувати мікроелементи, які поступають в організм людини у процесі життєдіяльності.
Спектральний аналіз, наука це все цікаво, інформативно,але це лише одна сторона, сучасності. Інша сторона це: прагнення бути привабливим і на задоволення цього бажання працює ціла індустрія:лабораторії, заводи,фабрики,бутіки, консультанти…
На Заході трихологія як окремий напрямок сформувалась пів століття тому з того часу відбувся її стрімкий ривок у розвитку:від окремих шкіл та лікарів, до великих об’єднань, центрів та інститутів з вивчення волосся.
Волосся людини складається зі стрижня і кореня. Стрижень розташовується над шкірою, а корінь — під нею. Стрижень волосини, якщо розглядати його під мікроскопом, неоднорідний. Він складається з трьох шарів ороговілих клітин: зовнішнього-кутикули; середнього-коркового; і центрального мозкового. Волосся утримується на голові завдяки кореню. Корінь волосини закінчується розширенням — цибулиною. За рахунок розмноження клітин цибулини відбувається ріст волосини.
Волосинка живиться через маленький сосочок, пронизаний кровоносними судинами і нервами. Він знаходиться в нижній частині кореня. Волосся це кератин, унікальний білок, який містить:сірку, азот,цистин та ін. мікроелементи
Зовнішня оболонка волосинки, або кутикула- це ороговілі клітини, які прилягають одна до одної, наче луска на рибі. Якщо волосся здорове, клітини кутикули щільно прилягають одна до одної. Але якщо вони з яких-небудь причин стають кострубаті, то волосся стає ламким, починає сіктися, зачіска втрачає об’єм.
Середня частина волосинки- це коркова речовина. Клітини цього шару відповідальні за ріст волосся. .
Мозкова речовина займає центр стрижня волосини.
Колір волосся залежить від пігменту, що називається меланін. Сам по собі пігмент буває трьох кольорів: рудий, жовтий і чорний він виробляється в спеціальних клітинах цибулини — меланоцитах, а поруч клітини кератиноцити, синтезують білок, основний будівельний матеріал волосся-кератин. Потім пігмент з’єднується з білком, і волосина народжується на світ уже пофарбованою.Різні відтінки утворюються шляхом сполучення основних кольорів. Найгустіше волосся у рудих, найтонше — у блондинів, а найтовще — у чорношкірих африканців.
Ми постійно втрачаємо волосся, тому що волосяний фолікул не все життя знаходиться в стані активної роботи.Працює він циклами. Перша фаза, по науковому -анаген, її тривалість генетично запрограмована і триває декілька років. Чим довше її
тривалість, тим відповідно довшим відростає волосся.Середня швидкість росту волосся 1-1,5 см.в місяць. В нормі в анагені знаходиться 90% всіх фолікулів. В середньому
фолікул проходить цю фазу 20-30 раз протягом життя.
Друга, це перехідна фаза -телоген, тривалістю до двох тижнів.Цибулина поступово відділяється від сосочка та перетворюється на колбу.В цій короткій фазі перебуває не більше 10% волосся.
Остання, третя фаза, катаген.Волосся в цій фазі випадає, але не перевищує 1%від
загальної кількості.Волосинки які залишаються на гребінці це, як правило катагенне волосся
Здорова волосина живе в середньому 3-5 років, хоча інколи й довше.З віком волосся стає сухішим і тоншим.
Що є причиною такого життєвого циклу- анаген- телоген- катаген, залишається загадкою для вчених.В цій області ведуться цілеспрямовані дослідження, які можливо дадуть відповіді на поставлені природою загадки.
Довге волосся було і залишається символом жіночності, краси та елегантності.не дивно, що значна кількість моделей і акторок носить довге волосся.
Щоб волосся гарно виглядало і швидше росло, потрібно розуміти чого йому не вистачає і які поживні речовини потрібні не тільки локонам, але й шкірі голови. А щоб волосся і шкірний покрив голови отримували ці речовини, необхідно користуватися засобами, які створені із натуральних компонентів.
Напевно, один з найрозповсюдженіших компонентів для волосся є фітокератин.. Фітокератин складається з суміші амінокислот рослин:кукурудзи, пшеничних висівок і сої, в такому співвідношенні, в якому амінокислоти знайдено в кератині. Фітокератин має дуже широкий спектр дії: збільшує вміст вільних амінокислот, які природним шляхом містяться в шкірі та волоссі, підтримує баланс вологи, робить волосся слухняним і пружним.
Важливим, є той факт, що фітокератин має дуже низьку молекулярну масу, тому, глибоко проникає у волосся, забезпечуючи зволоження і захист.
Фітокератин допомагає відновити силу і блиск волосся й шкіри, отримати всі переваги амінокислот кератину, але з рослинного джерела.
Фітокератин ревіталізує волосся і шкіру, збільшує зволоженість зсередини, дає
здоровий блиск, збільшує вміст природних вільних амінокислот.
Maca vital- відомий своїм відновлюючим ефектом, помітно стимулює ріст волосся і попереджує  випадання за рахунок покращання стійкості волосяних цибулин до стресів, також корисний для догляду за шкірою так, як стимулює синтез колагену та покращує клітинну організацію,за рахунок чого шкіра підтягується та відновлюється її еластичність..
Honeyquat- ідеальний кондиціонер для волосся, дуже простий у використанні.Покращує текстуру волосся та полегшує розчісування. Його катіонна природа схожа з кератином, який дозволяє йому зв’язуватись з позверхньою волосся , щоб захистити і зробити більш м’яким та блискучим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *