Новини

Шкідливі компоненти в косметиці

Шкідливі компоненти в косметичних засобах.

Сульфати та інші агресивні ПАРи
Лаурил сульфат натрію (SLS)- продукт із кокосової олії та нафти.Сильний піноутворюючий,шкідливий компонент.Усуває природний шкірний жир та майже всю вологу, при цьому сильно пересушуючи шкіру, призводить до виникнення лупи та шкодить волосяним цибулинам.
Лаурет сульфат натрію (SLES)- досить небезпечний компонент. Проникаючи в організм, накопичується в ньому та погано виводиться.Викликає подразнення слизових та шкірних покривів, викликає алергічні реакції.Заборонений для вагітних та дітей.
ALS і ALES – амоніум лаурил і лаурет сульфат.Речовини, які легко проникають у шкіру, служать провідником токсинів в організм.Відносяться до канцерогенів.Зустріти їх можна в шампунях, гелях для душу.Замінниками сульфатів можуть стати рослинні аналоги, отримані із кокосової олії.
Шляхом реакції аміаку та хлоретанолу, отримують аміноспирти. З їх допомогою регулюють консистенцію продукції та рівень Ph. Аміноспирти викликають подразнення слизової та шкіри.У деяких випадках здатні порушувати роботу щитоподібний залози.
Поліетиленгліколь та поліпропіленгліколь (PEG, РPG)
Сполуки штучного походження. Дешеві емульгатори, пластифікатори, стабілізатори емульсії, наповнювачі. Шкідливі для організму та навколишнього середовища речовини, що викликають подразнення.Часто зустрічаються у складі кондиціонерів, дезодорантів, кремів.Їх можна замінити натуральними бджолиним та рослинними восками.
Мінеральна олія
Словосполучення  «мінеральна олія»  викликає асоціації з чимось корисним, і викликає довіру. Але насправді це- продукт нафтопереробки, має ще одну назву:  «технічна олія». У техніці використовується як мастило або розчинник. А в косметиці сприяє рівномірному і комфортному розподілу крему по шкірі, утворює маслянисту плівку, яка утримує вологу.
Нам вселяють, що утримуючи вологу в шкірі, засоби для догляду роблять її м’якшою і перешкоджають старінню. Насправді мінеральна плівка утримує в шкірі не тільки воду, але і токсини, продукти розпаду, вуглекислий газ, які поступово накопичуються в епідермісі. Життєдіяльність клітин порушується, уповільнюється їх відновлення, слабшає механізм захисту. Шкіра стає тоншою, слабшою, чутливішою до подразнень, на ній з’являються ранні зморшки.Таким чином, мінеральна олія надає негативну дію, сприяючи старінню шкіри.
Парабени (Е218, Е214, Е216)
Найпоширеніші складові дешевої косметики та миючих засобів.Консерванти із протимікробними та антибактеріальними властивостями. Деякі з- них виготовляють із рослин, проте більшість синтетичного походження. Парабени через свою здатність легко проникати в людський організм можуть викликати гормональні порушення та передчасне старіння шкіри. Альтернативою парабенам можуть стати ефірні олії, вітамін Е, кислоти, натуральні екстракти.
Бутилгідроксианізол (Е320, ВНА)
Синтетичний антиоксидант, запобігає швидкому окисленню засобу. Багато хто вважає даний компонент безпечним, проте останні дослідження підтверджують його шкідливість для людського організму. Концероген , який може викликає мутації в клітинах.
Триклозан (Triclosan)
Антимікробний компонент, що сповільнює розмноження бактерій. На перший погляд – нічого поганого. Проте знищуються не лише шкідливі, але й «дружні» бактерії. А це ослаблює імунітет. Найчастіше компонент можна зустріти в складі мила, зубних паст, гелів для душу, засобів для вмивання.
Формальдегід (Formaldehyde)
Використовується, як консервант.Здатен викликати подразнення шкіри.Відноситься до канцерогенів. Використовується у шампунях, дезодорантах, засобах для волосся, лаках для нігтів.Альтернативним варіантом може стати використання натуральних консервантів, певних ефірних олій: наприклад чайного дерева, вітаміну Е.
Фталати (BzBP, DBP, DEP, DEHP)
Використовуються для покращення еластичності засобу. Здатні фіксувати аромат та колір. Легко проникають через шкіру в організм, провокують гормональні порушення. Особливо небезпечні для дітей та чоловіків. Найчастіше їх можна помітити у помадах, спреях для волосся, парфумах, лаках.
Ненатуральні силікони (Dimethicone, Methicone, Dimethiconol)
Найчастіше їх можна побачити у складі кремів, декоративної косметики, засобів для волосся. Приємні тактильні відчуття та ілюзія догляду будуть присутніми під час процедури, проте з часом ви помітите, що стан шкіри чи волосся лише погіршився. Альтернативою може стати олія жожоба або рослинні силікони.
Потрібно також звертати увагу на черговість компонентів у складі – вони будуть зазначені в порядку зменшення їх частки у готовому продукті. Якщо той чи інший інгредієнт зазначено одним із останніх, його концентрація дуже незначна та, скоріш за все,ніякої шкоди не завдасть.
На сьогоднішній день натуральна, органічна косметика стрімко набирає популярність. Все більше людей перестають довіряти рекламі традиційних косметичних засобів, що обіцяє прекрасні результати за короткий час.
Виходячи з вищесказаного варто пам’ятати, оскільки натуральна косметика стала трендом у світі краси та моди, на це звернули увагу всі виробники косметичної індустрії і щоб не відставати від попиту, стали робити акцент на натуральну складову своїх товарів.Тому слід бути уважними при виборі натуральної косметичної продукції і не забувати уважно вивчати склад продукту на зворотному боці пакування.
У порівнянні з іншими продуктами краси, натуральна косметика є більш безпечною в застосуванні, вона гіпоалергенна, що перевірено і доведено дерматологами,тому не доведеться турбуватися про те, що у Вас з’явиться висип або свербіж.
Натуральна косметика ідеально підходить для всіх типів шкіри.Люди з жирною або чутливою шкірою можуть користуватися будь-якою натуральною косметичною продукцією і не турбуватися про погіршення стану їх шкіри.
Сьогодні, знайти бюджетну лінію натуральної косметики цілком реально. Крім того, замість кремів і лосьйонів можна користуватися натуральними маслами для догляду за шкірою -це досить економічний та ефективний догляд за шкірою. Варто також враховувати, що після переходу на натуральні засоби це ж волосся не вимагає такого частого миття як при використанні хімічної та синтетичної продукції, що теж у кінцевому рахунку веде до економії і засобів, і Вашого часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *