Вітаміни та мінерали в косметології
Вітаміни- це органічні сполуки різної хімічної природи, що необхідні для життєдіяльності живого організму, і не утворюються в цьому організмі в достатній кількості, через що повинні надходити з їжею. Крім цього, вітаміни являють собою речовини, що володіють високою біологічною активністю, і коли їх не вистачає, порушується функціонування всього організму.
В давні часи моряки та ті, у кого не було доступу до свіжих фруктів і овочів, страждали від підшкірних кровотеч, кровотечі ясен, депресії, втрати зубів та загальної слабкості.Намагаючись знайти лікування вчені відкрили той факт, що вживання певних фруктів та овочів може виліковувати такі стани і попереджувати їх повторну появу.Так був відкритий вітамін С.
Рослини та більшість тварин синтезують власний вітамін С, в людей така здатність відсутня із-за дефіциту ензиму (біологічного каталізатора), відомого як, “L- гулоно-гамма-лактон оксидаза” . Цей ензим каталізує фінальний крок в біосинтезі вітаміну С.Тому важливо, щоб людина отримувала цей інгредієнт із зовнішнього світу, не тільки для запобігання захворювань зв’язаних з його дефіцитом, а й для забезпечення нормального функціонування всіх клітин організму.
Косметичні засоби покликані дбати про нашу шкіру і волосся, давати їм те, чого вони не доотримують від харчування, відновлювати та підживлювати. Вітаміни, мінерали, живильні речовини – це все те, що наша шкіра може отримати завдяки вдало підібраній та якісно виготовленій косметиці.
При догляді за шкірою важливо забезпечити необхідні поживні речовини як зовні , так і зсередини тіла. Якщо ви помітили, що ваша шкіра помітно втомлена, сіра або суха напевно є потреба у вітамінах та мінералах.
Сьогодні відомо близько 20 речовин, що належати до вітамінів . Вони бувають водорозчинні та жиророзчинні. Розчинність впливає на всмоктування, транспорт, зберігання і екскрецію вітамінів в організмі. Так гідрофільні вітаміни містяться у соковитих частинах фруктів, а гідрофобні — у твердих жирах і оліях. Водорозчинні вітаміни всмоктуються безпосередньо в кров, жиророзчинні, як і інші ліпіди, потрапляють спочатку в лімфу, а потім у кров, і переносяться транспортними білками.
Водорозчинні -це всі вітаміни В і С, а також біотин. Основними представниками жиророзчинної групи є вітаміни А , Е , D , К. Всі ці речовини виконують свою, окрему функцію в організмі.
Завдання вітамінів – поліпшення і відновлення структури клітин, наповнення корисними мікроелементами наших органів.
Нашій шкірі, як в косметиці , так і в харчуванні, необхідні натуральні антиоксиданти, це вітаміни А, Е і С які довше збережуть пружність і еластичність шкіри.
Завдяки нормальному рівню вітаміну А в організмі, шкіра менш схильна до знебарвлення. Його недостатність проявляється висиханням і розтріскуванням епідермісу. Вітамін А, можна отримати із фруктів і овочів, наприклад морква, капуста, шпинат, горох, абрикос, гарбуз, манго, а також з жирного молока сиру морської риби. Також завдяки каротину, який міститься в цих продуктах, шкіра буде краще протистояти сонячним променям та стане більш пружною.
Вітамін Е уповільнює процес старіння.Шкіра позбавлена вітаміну Е, стає схильною до подразнення і втоми. Вітамін Е можна знайти в основному в рослинних жирах, горіхах, оливках, бобових, а також жовтках і молоці.
Вітамін С дуже важливий при синтезі колагену в шкірі, тому він має великий вплив на її еластичність і молодість. Найбільше вітаміну С можна знайти в плодах шипшини, ягодах, цитрусових і паприці. Дефіцит вітаміну С проявляється загальним зниженням імунітету і потемнінням шкіри. Його нестача може привести до розриву кровоносних судин.
Дефіцит вітаміну В2 проявляється зокрема в розтріскуванні шкіри. Джерела В2 це перш за все молоко, дріжджі і цільне зерно.
Вітамін В5 має сильні заспокійливі властивості. Підтримує регенерацію шкіри і робить її м’якою. Недостатність цього вітаміну може проявлятися у вигляді кератинізації епідермісу. Джерела цього вітаміну: м’ясо птиці, печінки, яйця, жирна риба, а також екзотичні фрукти, апельсини, манго, авокадо, банани.
Вітамін В6. Ознакою його нестачі може бути пригніченість. Він бере участь в процесі виробництва серотоніну гормону щастя, міститься в основному в зелених овочах, горіхах, паростках пшениці.
Вітамін В7 (біотин) запобігає надмірному лущенню епідермісу, зміцнює волосся і нігті.Бере участь в лікування вугрів, регулює роботу сальних залоз. Він також важливий для ефективного засвоєння вітаміну С. Людина з дефіцитом вітаміну В7 може страждати на випадіння волосся, ламкість нігтів, і лущення епідермісу. Джерело вітамін В7 в раціоні буде насамперед: печінка, горіхи, яєчні жовтки і бобові.
Вітамін D міститься в яєчних жовтках, молоці. Однак найкраще джерело цього вітаміну це прогулянка в сонячний день, тому використовуйте літню погоду. Його недолік може викликати нервозність і безсоння, а також надмірне потовиділення. Вітамін D важливий в процесі відновлення клітин шкіри, він відповідає за регенерацію епідермісу.
Вплив вітамінів на життєздатність людини не можливо переоцінити, так само і мінерали, підтримують правильне функціонування організму.Серед мінералів необхідних для шкіри виділяють в першу чергу цинк кремній калій мідь і залізо. Всі вони істотно впливають на правильне функціонування найбільшого органу нашого організму, роблять шкіру молодою і сяючою.
Цинк не має собі рівних в запобіганні і знятті запалення шкіри, тому він широко використовується навіть при догляді за дуже ніжною шкірою немовлят. Цинк відповідає за вироблення і синтез колагену і еластину відповідальних за пружність і молодість шкіри. Симптомами дефіциту цього елемента є ламкість нігтів і поява характерних білих плям.
Якщо ваша шкіра дуже бліда і ви скаржитеся на випадіння волосся, то швидше за все вам не вистачає заліза. Його недолік, може також проявлятися у появі прищів. Багаті на залізо овочі: зелені або червоні.
Магній, боротися із запаленнями на шкірі та має потужний заспокійливий ефект. Може використовуватися разом з ефірними маслами та екстрактами водоростей.
Сірка бере участь у найважливіших обмінних процесах організму. Без неї неможливий синтез амінокислот і кератину. Недолік сірки в організмі призводить до різних захворювань, зокрема до проблем з шкірним покривом. Свербіння і лущення є характерними ознаками нестачі в організмі цього елемента.
Особливо ефективний цей компонент при вирішенні дерматологічних проблем: лікуванні вугрової висипки, дерматитів, екземи, псоріазу. Очищена сірка добре бореться із зайвою жирністю шкіри, різного роду запаленнями, алергією.
Мідь є важливим елементом для правильного функціонування організму, що не може не відображатися на нашій шкірі. Нестача міді призводить до порушення синтезу колагену.В косметиці мідь забезпечує антибактеріальні властивості, що є порятунком для жирної шкіри.Використання міді разом з цинком, допоможе освіжити і тонізувати шкіру.
Вітаміни та мінерали

21
Жов