Як відомо, в догляді за шкірою є три основних етапи:очищення, тонізація і зволоження.
Згідно з опитуваннями, другий етап, жінки часто пропускають, причини можуть бути різні: лінь, брак часу, необізнаність,але той хто вважає етап тонізації, неважливим,сильно помиляється.Косметологи включили тонік до щоденного догляду за шкірою, тому що він виконує відразу кілька важливих функцій, нехтування якими, може призвести до небажаних наслідків.
Давайте розберемось:чому тонік потрібен, як його вибрати, на які компоненти звернути увагу і як ним правильно користуватися?
Тонік це прозорий, або напівпрозорий косметичний засіб, який складається з дистильованої води,гідролатів .Решту займають фруктові кислоти, эфірні масла, екстракти квітів, вітаміни, мікроелементи, тощо.
Наша шкіра вкрита гідроліпідною мантією, яка виконує потужну захисну функцію, перешкоджає патогенним мікроорганізмам проникати в глибші шари дерми, але при умові, якщо рН-знаходиться в нормі.
рН здорової шкіри слабокислий, і коливається від 4,5 до 5,5.За таких умов шкідливі бактерії гинуть, а корисні розмножуються. Якщо рН збільшується, порушується процес відновлення клітин, з*являються вугрі, патогенні бактерії починають активно розмножуватися, підвищується чутливість епідермісу.
Процес окислення шкіри, відбувається кожного разу, коли ми вмиваємось водою з трубопроводу, використовуєм мило, або агресивні засоби для де макіяжу.З часом такі процедури призводять до руйнування гідроліпідної мантії,
а наслідком цього, недружнього до шкіри процесу, може стати запалення, алергія, висипи, тощо.
Тонік був розроблений для нейтралізації процесів окислення та відновлення нормального рН шкіри.Саме це основна функція тоніків.
На сьогоднішній день, тонізуючі засоби, містять велику кількість, додаткових активних компонентів, призначених для тих, чи інших типів шкіри , та для допомоги у вирішенні різноманітних проблем пов’язаних зі шкірою.
При очищенні шкіри, навіть найкращими засобами, можна пропустити невеличкі частинки макіяжу, бруду,або себуму, які можуть залишатися глибоко в порах непомічені.
Використовуючи тонік ми підвищуємо ефективність очищення, видаляючи залишки косметики та готуємо шкіру до зволоження. Вчені нещодавно довели, що без використання
тоніка, наша шкіра залишає не поглиненим до 30% зволожуючого крему.
Щоб виправдалися очікування від застосування тоніків, звертайте увагу на інгредієнти, які входять до його складу.Якщо у складі присутній спирт, фосфати, парабени або продукти нафтопереробки, краще утримайтесь від покупки такого засобу.
Ідеальний тонік, окрім води, повинен містити тільки натуральні, зволожуючі, тонізуючі та очищуючі компоненти, здатні поліпшити стан шкіри, та нездатні зашкодити.
Головне правило при виборі косметичних засобів — орієнтуватися на свій тип шкіри, інакше продукт не виконає своє завдання або зробить це недостатньо ефективно.
Суха шкіра, потребує тонік у складі якого містяться зволожуючі компонентами, такі як гліцерин, гіалуронова кислота, амінокислоти, екстракт алое.
Застосовуйте засіб двічі на день, або частіше, якщо багато часу проводите в приміщенні з кондиціонером або центральним опаленням.
Для чутливої шкіри підійдуть засоби з делікатною дією і м’якою текстурою. При купівлі зверніть увагу на склад: там повинні міститись компоненти із заспокійливою дією: екстракти ромашки, волошки або троянди.
Тонізуючий засіб для жирної шкіри повинен: звужувати пори і регулювати виділення себума, попереджуючи появу комедонів.Виходячи з перерахованого шукайте на етикетках: саліцилову або гліколеву кислоти, цинк, екстракт хвоща, розмарину, зеленого чаю, евкаліпта, календули, пантенол, алантоїн, вітамін Е.
Чорні цятки, висипання, запалення, надлишкове вироблення шкірного сала, все це прояви проблемної шкіри.Вона потребує регуляції роботи сальних залоз, глибокої очистки пор від себума, пилу та залишків косметики.В склад тоніка для проблемної шкіри повинні входити: лимонна, глікоєва або саліцилова кислоти, цинк, гідроксид натрію, камедь, екстракт торреї, лотоса, звіробою, календули, алое Вера, алантоїн, вітамін В3.
Зрілій шкірі необхідні вітаміни, мікроелементи та інтенсивне зволоження. Головним компонентом тоніка в даному випадку повинні бути; гіалуронова кислота, колаген, пептиди, ретинол, лецитин, екстракт лаванди, винограду, рози, ВНА-кислоти.
Крім цього існує велике різноманіття універсальних тоніків, які підходять для будь-якого типу шкіри.Також без проблем можна знайти засіб за призначенням зволожуючий, пом”якшуючий, матуйчий,
відбілюючий і т.д.
Використовують тонік, як правило двічі на день, вранці та ввечері.Можна частіше, наприклад, у спеку або якщо проводите багато часу в приміщенні з сухим, повітрям, або після маски, щоб видалити її залишки.
Нанесення тоніка ватним диском-класичний метод. В Азії дівчата люблять використовувати тканинні серветки. Так тонік для звуження пор, зволоження або матування перетворюється ще й в маску.Ним промочують серветку і тримають на обличчі кілька секунд.
Не забувайте про шию і зону декольте, тонік, що очищає шкіру, можна і потрібно використовувати в цій області. А ось зону навколо очей треба оминати.
Змивати тонік для обличчя не потрібно, він послужить провідником активних компонентів при зволоженні шкіри.
Одні з найперших косметичних засобів, які винайшла людини, це-гідролати.Спеціально розроблені суміші гідролатів дарували королевам та називали на їхню честь.А склад окремих з них зберігався парфумерами в таємниці, та коштував великі гроші.
Щоб отримати гідропат, через рослинну сировину проганяють водяну пару, після цього її охолоджують, отримуючи воду з корисними компонентами, які містилися в рослині.По суті гідролат – це дистильована вода з розчиненими у ній рослинними екстрактами.Як правило їх застосовують для догляду за обличчям, а завдяки здатності, нормалізувати рівень ph шкіри, після вмивання, гідролати використовують, як альтернативу, тонікам.
Окремі гідролати, які містять екстракти розмарину, кропиви, лаванди, імбиру чудово підходять для догляду за волоссям, зміцнюють, посилюють блиск та прискорюють ріст, а квіткові застосовують, щоб надати волоссю приємного запаху.
Це безпечний та дієвий засіб і він майже не має обмежень у застосуванні. Гідролати успішно застосовують і для немовлят, щоб зменшити подразнення при запрілості;і при атопічних дерматитах;і для зволоження обличчя перед застосуванням масел; та при інших проблемах шкіри.
Трояндова вода- найвідоміший представник гідролатів. Найчастіше застосовується для сухої та нормальної шкіри обличчя. Проте її властивості будуть корисними і при жирній та комбінованій шкірі. Трояндова вода покращує пружність шкіри, освіжає, прибирає лущення, зменшує синці під очима, а також заспокоює подразнення на шкірі.
Лавандова вода підходить практично для усіх типів шкіри.Вона зволожує, тонізує та заспокоює дерму, знімає почервоніння, сприяє загоєнню ран. Рекомендується при дерматитах, псоріазах, екземах, сонячних опіках. .
Ромашкова вода чудово заспокоює подразнену шкіру, знімає почервоніння та усуває лущення. Підходить для жирної та проблемної шкіри.Застосовується для ніжної шкіри немовлят.
Гідролат розмарину- корисний для жирної та проблемної шкіри, нормалізує виділення себуму та містить антиоксиданти, які захищають шкіру від дії вільних радикалів.
Ще одна сфера застосування розмаринової води, це волосся. Розмарин укріплює волосяні цибулини, стимулює приток крові, попереджує появу ранньої сивини.
Лимонна вода-ефективно зволожує і тонізує шкіру, проявляє антисептичні та антиоксидантні властивості, звужує пори, бореться з темними цятками. Гідролат лимону вирівнює тон шкіри, чудово підходить для догляду за волоссям надає волоссю здорового блиску та усуває л.
Імбирна вода буде корисною, як для проблемної шкіри, так і для такої, що втратила пружність. Антисептичні властивості імбиру сприяють, нормалізації виділення себуму, детоксикації та запобігають висипам на шкірі. Тонізуючі властивості гідролату, активізують кровообіг та підвищують пружність шкіри.
Зелений чай. Гідролат зеленого чаю буде корисний в першу чергу своїми антиоксидантними властивостями, здатність тонізувати шкіру та активізувати процеси регенерації в епідермісі. Гідролат зеленого чаю часто застосовується у вигляді компресів для догляду за шкірою навколо очей – він знімає втому та зменшує темні круги під очима.
Натуральні гідролати квітів та рослин підвищують еластичність та нормалізують секреторні функції шкіри. Постійне використання дає змогу відновити рН-баланс та зберегти молодість шкіри на довгі роки.
Тонік та гідролати

08
Гру